Jak zážitek Pilotem na zkoušku probíhá

Jak probíhá akce, při které si vyzkoušíte být pilotem letadla?

Při letu budete plnit funkci pilota a budete řešit krizové situace

Společně s pilotem naplánujete let, zakreslíte trasu v mapě, zkontrolujete aktivaci vzdušných prostorů, naprogramujete palubní přístroje, zjistíte aktuální meteorologické podmínky, provedete předletovou prohlídku letadla, poslechnete si, jak vyžádat povolení ke startu. Odposlechnete správnou frazeologii při komunikaci s řídící věží. Jako druhý pilot zkontrolujete předletové úkony po kapitánovi letadla. pilot1

Je to ten správný adrenalinový zážitek?

Vyzkoušíte si, zda máte talent na řízení letadla a zda dokážete s klidem řešit nouzové situace Po obdržení povolení narolujeme na dráhu. Poslední kontrola přístrojů. Motor na plný výkon, akcelerace rychlosti a odlepení od země… letíme! Po startu budete mít na starosti řízení letadla. K dispozici budete mít pouze mapu a kompas

Vyzkoušíme si následující scénáře

Ztráta výkonu motorů. Mám poslední 3 minuty letu. Musím prostě co nejdříve přistát Možná během letu dojde ke ztrátě výkonu motoru a vy budete muset pomoci kapitánovi s diverzí na záložní letiště. Pokud toto nebude v dosahu, pak s výběrem vhodné plochy pro nouzové přistání. Při tom zachovat naprostý klid a kontrolu nad situací. Budete hlásit všechny důležité hodnoty, které uvidíte na přístrojích. pilot2 Nevím kde jsem a musím se dostat na letiště Během letu může dojít ke ztrátě orientace. Najednou netušíte, kde jste a kam letíte. Máte k dispozici jen mapu, kompas a navigační přístroje na palubě. Dispečer na vaší frekvenci se vám snaží pomoct, ale vy jste 3.000 ft nad zemí a letíte 100 mil za hodinu, kdežto on sedí na pohodlné židli. Je to na vás. A paliva máte omezené množství. Přistaneme minimálně na 2 dalších letištích a po cestě si nenecháme ujít zajímavá místa. Tedy jestli na jejich sledování budete mít čas.

Letadla

Budeme mít k dispozici 4 místné letadlo (Cessna 172/182). Před letem budete seznámeni s letadlem, uděláme společně celou předletovou přípravu. Také detailně probereme scénář letu a obdržíte pokyny pro nenadálé případy :-)). Let včetně mezipřistání je naplánován na přibližně jeden a půl hodiny a každý účastník bude vždy minimálně po 20 minutách plnit simulovanou funkci 2. pilota na pravém předním sedadle vedle kapitána. Přistaneme na 2 dalších letištích, kde se posádka vystřídá. pilot4
10:00 Sraz na letišti (PRAHABRNOOSTRAVA)
10:10 Předletová příprava, briefing 60 minut
11:00 Nástup do letadla, odlet na trasu 1:30
12:30 Návrat na letiště a vystavení pilotních průkazů
Program akce s rezervami celkem cca 3 hodiny

Upřesnění konkrétního místa srazu na letišti a přesného času je součástí realizačních pokynů zasílaných při objednávce akce.

 

Mohlo by vás také zajímat

Pilotování vrtulníku nebo UL letadla. Dále můžete přistát na Ruzyni nebo si zaletět do Chorvatska

Realizační pokyny

Jak dlouho poletíme

Let je naplánován na minimálně 1 hodinu čistého letového času a dále 30 minut pro přistání na dalších letištích. Každý člen posádky bude minimálně 20 minut plnit simulovanou funkci 2. pilota na pilotním sedadle vedle kapitána.

Počasí

Počasí je pro tuto akci velmi podstatné. O zrušení akce a přesunutí na jiný termín bude s konečnou platností rozhodnuto den před plánovaným termínem do 21:00. Informaci o případném přesunutí obdržíte SMS zprávou.

Pro koho je akce určena a věkové omezení

Akce je určena všem, kteří chtějí zažít něco více, než jen vyhlídkový let. Se zkušeným kapitánem / instruktorem letecké školy prožijete vše, co obnáší řízení letadla. Akce je vhodná pro muže i ženy od 16 let věku. Mladší osoby pouze v doprovodu (nebo souhlasem) rodiče.

Doprovod na akci

Diváci, doprovod se mohou účastnit, pozorovat předletovou přípravu, mohou fotografovat a filmovat. Na letišti je většinou i spousty možností, jak zabavit děti. Určitě je vezměte s sebou.

Co s sebou

Vezměte si sportovní oblečení. Kabina letadla je v zimě vytápěná. Něco na psaní a na poznámky. Foťák, abyste zdokumentovali zážitky.

Jak se připravit

Už jste někdy zkoušeli řídit letadlo a víte jak funguje řízení? Na co jsou a co ukazují palubní přístroje v letadle? Připravte se, budete to potřebovat :-)

Cena a kdy objednat termín

Cena je 4 800 Kč na osobu. Rezervaci je vhodné provést 2-3 týdny před plánovaným termínem. Mnoho termínů je měsíc před konáním již naplněna. Akci můžete také darovat tímto dárkovým poukazem. V případě nemožnosti účastnit se na akci v rezervovaném termínu, je zapotřebí min 7 dnů před datem akce svoji rezervaci zrušit. Domluvíme se na jiném vhodném termínu. V opačném případě máme již velmi omezené možnosti pro zabezpečení náhradníka.

Na palubu letadla je zakázáno brát

Alkoholické nápoje a jiné omamné látky, ostré předměty, zbraně bodné a střelné, všechny předměty a chemikálie, které mohou ovlivnit bezpečnost letu a negativně působit na řádnou způsobilost pilota.

Létání s námi se líbilo

 

hd_video_banner