Letadlo Cessna 172

Cessna 172

Cessna 172

Cessna 172 je čtyřmístný jednomotorový hornoplošník, vyráběný americkou společností Cessna Aircraft Company. První Cessna 172 spatřila světlo světa roku 1955 a od té doby se stala nejprodávanějším letadlem na světě. Nikdy nebylo vyrobeno více jiných letadel, než kolik bylo vyrobeno Cessen 172. K dnešnímu dni bylo vyrobeno více než 43 000 kusů.

Koncepce letadla je ověřena historií již více než 60 let provozu. Za tu dobu Cessna 172 doznala řady změn, co se týče vývoje pohonných jednotek nebo avioniky, avšak základní tvary, které dodávají Cessně 172 unikátní vlastnosti zůstávají stále stejné. Cessna 172 je tak velmi oblíbená v leteckých školách i mezi piloty, kteří si Cessny 172 pronajímají či kupují pro vlastní potřebu rychlé, bezpečné a snadné přepravy.

Nejoblíbenější sportovní letadlo na světě, to je moderní čtyřmístné letadlo Cessna 172


RYCHLOST 200 km/hod
POSÁDKA 4 osoby
MOTOR 160 hp
DOLET 1200 km
CENA 7 500 000 Kč

Jak se řídí Cessna 172?

Cessna 172 je letadlo velmi hodné a jednoduché na pilotáž. Díky svým aerodynamickým vlastnostem je Cessna 172 abolutně nezáludné a poslušné letadlo, které pilotovi odpustí skoro všechno :-). Řízení letadla je zdvojené a jak pilot-žák, tak instruktor mohou plnohodnotně ovládat letadlo.

Cessna 172 se skoro jako všechna americká letadla této kategorie řídí tzv. berany. Více o řízení letadla Cessna 172 se dozvíte zde. Nejlépe si to však přijďte zkusit na vlastní kůži ;-). Půjčíme vám řízení do ruky a poznáte, že to zas tak težké není ;-)

Skvělé letadlo pro vyhlídkové lety

Čtyřmístná Cessna 172 je koncepcí hornološník, tudíž křídlo nezavazí ve výhledu z letadla ven. Z letadla je tak náramný výhled na krajinu pod námi a nemusíme pro to dělat žádné bojové zatáčky, jako s dolnoplošníkem, abychom něco viděli :-) Komfortní interiér poskytuje pohodlí pro celou posádku. Samozřejmostí jsou sluchátka s interkomem.

Odkud můžete letět vyhlídkový let letadlem

Mapa letišť odkud létáme akci Pilotem na zkouškuLetiště Praha LetňanyLetiště PříbramLetiště Hosín České BudějoviceHradec Králové Letiště (LKHK)Letiště Brno TuřanyLetiště BenešovLetiště Sazená Letiště RoudniceLetiště VyškovLetiště Karlovy VaryLetiště PlzeňLetiště Ostrava Mošnov


Pilotní průkaz na letadlo Cessna 172

Snad kromě menší sestřičky v podobě Cessny 150/152 není na světě vhodnější letadlo pro vývik pilota než je Cessna 172. Cessna 152 má jedinou výhodu, a to že je levnější. Jinak je Cessna 172 velmi stabilní letadlo a naučit se ji řídit zvládne při troše snahy skoro každý. Cessna 172 se vám pak odmění naprosto pohodovými vlastnostmi a létání s ní bude opravdu příjemné. Za 45 výcvikových hodin si tak můžete Cessnu 172 půjčovat pro své lety pro potěšení, s rodinou či přáteli, za obchodními partnery či kamkoliv po Evropě. Pilotní průkaz na Cessně 172 vyjde na nějakých 300 000 Kč.

Doporučujeme si vše nejprve přijít vyzkoušet v rámci akce Pilotem na zkoušku. Více informací zde.