Vrtulník Robinson 44

Robinson R44 Raven II

Robinson R44

Nejoblíbenejší vrtulník na světě, to je moderní čtyřmístný lehký vrtulník Robinson R44


RYCHLOST 200 km/hod
POSÁDKA 4 osoby
MOTOR 186 kW
DOLET 560 km
CENA 11 400 000 Kč

Čtyřmístný lehký vrtulník Robinson R44 je vyráběn americkou společností Robinson Helicopter Company. Duchovním otcem Robinsonu R44 je Frank Robinson, který stál u zrodu také menší dvoumístné verze, a to vrtulníku Robinson R22. O čtyřmístné verzi Frank Robinson snil jž od poloviny 80. let a první prototyp vzlétl v roce 1990. První sériově vyráběný čtyřmístný Robinson ve verzi Astro sjel z výrobní linky ve městě Torrence nedaleko Los Angeles v roce 1993.

Jak popularita Robinsonu R44 rostla, Robinson rozšířil produktovou řadu o další typy pro zpravodajské televize a speciálně vybavené vrtulníky pro policii. V roce 2002 byla na trh uvedena verze Raven II s novým motorem s přímým vstřikováním, silnějším motorem, vyšší maximální vzletovou hmotností a Robinson R44 se brzy stal nejprodávanějším vrtulníkem společnosti Robinson. Ke konci roku 2010 bylo vyrobeno více než 5000 Robinsonů R44 a jejich působiště je doslova po celém světě. Násupcem Robinsonu R44 je Robinson R66, u kterého nahradila pístový motor turbína.

Robinson R44 má dvoulistý rotor, revoluční řízení cykliky ve tvaru písmene T, které má tu výhodu, že řízení nijak nepřekáží posádce v prostoru kabiny a hydraulický systém pro řízení letu. Pro dosažení co nejmenšího odporu a cestovní rychlosti 200 km/hod je navžena aerodynamicky tvarovaná kabina. Posádka a cestující mají k dispozici dvě řady sedadel.

Vrtulník jako stvořený pro vyhlídkové lety

Čtyřmístný vrtulník Robinson je díky své koncepci a příznivým provozním nákladům vhodným strojem pro pořádání vyhlídkových letů, teambuildingů a firemních akcí. Z vrtulníku Robinson R44 je díky prosklené přední části kabiny nádherný výhled. Komfortní interiér vás nadchne pohodlím.

Odkud můžete letět vyhlídkový let vrtulníkem

Mapa letišť odkud létáme vyhlídkové lety vrtulníkemLetiště Praha LetňanyHradec Králové Letiště (LKHK)Letiště Brno TuřanyLetiště Sazená
Pronájem vrtulníku

Největší kouzlo pro většinu klientů znamená možnost vrtulníku přistát skoro kdekoliv. Tím se značně rozšiřují možnosti, kde vás můžeme s vrtulníkem vyzvednout a kde naopak vyložit. Jedná se tak o velmi efektivní způsob přepravy s ohledem na čas. Pro přistání vrtulníku potřebujeme pouze souhlas majitele plochy pro přistání.

Pilotní průkaz na vrtulník

Oproti dvoumístnému Robinsonu R22, který se masově používá pro výcvik pilotů vrtulníku, má Robinson R44 řadu výhod. Díky tomu, že se jedná o větší a těžší stroj, je Robinson R44 ve vzduchu stabilnější, jednodušší na pilotáž a odpustí více chyb. Pilotní výcvik na vrtulníku Robinson R44 má jedinou nevýhodu a to je vyšší cena, proti jeho dvoumístnému bráškovi. Cena pilotního průkazu na vrtulník Robinson R44 se pohybuje kolem 550 000 Kč.

Přemýšlíte o pilotním průkazu na vrtulník? Pojďte si vše nejprve vyzkoušet! Více informací zde...