Tipy na dárek: Letecké zážitky pod stromeček

Jak dlouho už sedíte nad prázdným seznamem tipů s dárky pro rodinu? Je těžké vybrat něco originálního, nápaditého, vtipného nebo naopak důstojného pro každého člena a pak ještě vše včas zařídit, zaplatit a vyzvednout. Proč to letos neudělat jinak a místo dalšího zboží, které časem pozbude na atraktivitě, objednat zážitek, který opravdu překvapí?

Nastartujte kariéru profesionálního pilota

Možná máte doma snílka nebo naopak kluka, který se od mala vrtá v motorech, staví si modely a se zaujetím sleduje pohyb každého letadla na obloze nad sebou. Umíte si přestavit, s jakým nadšením by se usadil v kokpitu skutečného letadla a vyzkoušel si pilotování? A víte, že takové přání se dá poměrně snadno splnit? Můžete začít relativně přízemní pohodovou záležitostí, kterou je simulátor letu. Věrná podoba kokpitu dopravního letadla provede syna startem, letem i přistáním. Obrazovky nechají sledovat efekty, přidané jsou realistické zvuky i pohyby kabiny. Nicméně skutečnému letu se takový zážitek jen obecně přibližuje. Na malém letišti může instruktor projít základní přípravu letu a po dosažení výšky předá mladému adeptovi řízení letadla v reálném prostředí a v reálném čase. Zkuste se zamyslet, třeba by takový zážitek lákal i vás? Nebo celou mužskou část rodiny a dost možná by vás překvapily i ženy, které se v pozici řídících důstojnic cítí velice sebevědomě.

Pilot letadla před malým letadlem

Létáte často, co ale vrtulník?

Třeba máte dostatečnou zkušenost s létáním a možná vás běžná dopravní nebo ultralehká letadla příliš nemají čím překvapit. V tom případě je třeba postoupit dál a vydat se do výšin zcela jiným prostředkem. Vrtulník představuje odlišný systém ovládání i samotného pohybu. V rámci nabídky můžete využít vyhlídkový let řízený směrem, který vás zaujme nebo samozřejmě můžete usednout do stroje v roli druhého pilota a projít si samostatným letem osobně. Pokud váš tatínek nebo bratr fandí válečným filmům a obdivuje techniku, pak bude pobyt v kabině vrtulníku splněným snem. Ve čtyřmístném vrtulníku vás v programu pilotem na zkoušku může třeba společně čekat předletová příprava včetně scénáře letu, zakreslení trasy, sledování podmínek a samozřejmě hned několik přistání a vzlétnutí. Vrtulník Robinson R44

Vyhlídkové lety? No jasně, a nejen nad Karlštejn

Vyhlídkové lety jsou pohodovým dárkem, který může otevřít krajinu v úplně nové perspektivě. Nenechte se odradit, že by babička „nikdy na palubu nevstoupila!“ Vstoupila a bude první u okénka nadšeně fotografovat známá místa, a ještě dlouho po výletě vám bude ukazovat vzniklé snímky. Starší generace, ale i celá rodina může poznávat krásy naší země, ať už klenot naší architektury Karlštejn, historické místo Říp nebo další místa. Bonbonkem pro milovníky létání jsou však delší destinace. S agenturou se můžete vydat nad vrcholky Alp. Ve třech a půl hodinách letu minete z těsné blízkosti zasněžené hory. Mezipřistání v Salzburgu vám navíc zpřístupní atraktivní hangáry. A pokud není zima zrovna vaše nejoblíbenější roční období, můžete věnovat celé rodině poukaz k letu k moři. Ale pozor, žádné přeplněné dopravní letadlo, fronty na letišti. Čtyřmístná Cessna vás převeze dlouhým klidným letem z Prahy až k moři. Odpočiňte si, zaplavejte, vychutnejte chorvatské speciality a zase se soukromým letem můžete vrátit zpátky. Užijte si letošní Vánoce, užijte si je doopravdy!

Sdílet