Vyzkoušíte si řídit skutečné letadlo nebo vrtulník?

S obdivem sledujete bílé stopy za letadly na obloze a těšíte se na dovolenou, kdy budete moci alespoň na chvíli znovu usednout do letadla a překonat zemskou tíži? Přitahuje vás kabina pilota a bojujete se závistí, když letuška otevře dveře pilotní kabiny a vy můžete alespoň na chvíli zahlédnout přístroje a berany řízení? Podobná zvědavost je ukryta v mnoha dospělých a jim všem se nyní otevírá atraktivní možnost. Do kokpitu pilota nemusíte jen nahlížet! Můžete se stát opravdovým pilotem a v průběhu letu převzít ovládání letadla. Vyzkoušejte na vlastní kůži, jaké to je protkávat oblohu na křídlech po vlastní ose.

Žádná počítačová simulace, ale skutečný let a opravdová příprava.

Čeká vás mimořádná akce, a protože k řízení letadla nestačí jen převzít ovládací knipl a řídit se pokyny, zkušený instruktor s vámi projde základy řízení. Vysvětlí funkci palubních přístrojů, nad mapou naplánuje trasu letu. Součástí briefingu je také školení bezpečnosti a nouzových postupů. Nebudete sedět v bezpečné hale a předstírat řízení letu před obrazovou, skutečně poletíte!

Oficiálně pilotem letadla – opravdového

Po startu a navedení letadla do bezpečné výšky vám kapitán předá vládu nad strojem. Na starosti budete mít nejen řízení letadla, ale i kontrolu důležitých palubních přístrojů. Vyzkoušíte si tak nejen změnu směru letu, výšky a třeba i ostřejší zatáčky, ale i orientaci v letecké navigaci podle mapy. Plnohodnotný zážitek vás promění se vším všude ve skutečného pilota, samozřejmě nad bezpečností letu a správností vašich rozhodnutí bude stále dohlížet profesionální instruktor.

Osobní letadlo nebo raději vrtulník?

Pokud vás láká létání, ale vaše pozornost se od dvou křídel stáčí k rotačním vrtulím, i zde se nabízí unikátní zážitek. Můžeme vám zajistit soukromý let ve dvoumístném vrtulníku Robinson R22. Termín i trasu si můžete zvolit dle přání. V 60-ti minutách projdete letem nad určenou trasou a čeká vás dokonce troje přistání. Řízení UL letadla nebo vrtulníku je zážitkem, který ve vás rozdmýchá adrenalin a neuvěřitelné nadšení. Splňte si sen a vydejte se do výšek. Zážitek „Pilotem na zkoušku“ se navíc přímo nabízí také jako dokonalý dárek k životnímu jubileu.

Sdílet