Vyhlídkový let Pálava: unikátní krajina plná památek

Oblast Pálavy je možná nejznámější pro svá skvělá vína, ale rozhodně to není to jediné, co zde stojí za pozornost. Ne nadarmo byla Pálava v roce 1976 vyhlášena Chráněnou krajinou oblastí a o deset let později ji přidala na seznam biosférických rezervací i organizace UNESCO. Suchá krajina se stepními porosty rozpínajícími se mezi pálavskými vrchy je v České republice zcela unikátní. Navíc ji ozvláštňuje také řada významných památek a působivých vodních toků. Veškeré krásy oblasti si teď můžete vychutnat z naprosto jedinečného pohledu během vyhlídkového letu nad Pálavou, který se vám naskytne z paluby letadla. Vydejte se s námi na jeden z nejoblíbenějších okružních letů v České republice! Na palubu letadla usedneme na snadno dostupném letišti Brno – Tuřany. Při vzletu a nabírání výšky se vám naskytne nádherný pohled na jihomoravskou metropoli, to už se ale začneme stáčet směrem na jih. Naše trasa nejprve bude kopírovat tok řeky Svratky. Po pár minutách letu se tak ocitneme nad městečkem Židlochovice, jehož dominantou je stejnojmenný barokní zámek s oborou. První zmínky o něm pochází již ze 14. století, avšak do současného slohu byl přestavěn ve století osmnáctém.
Vodní nádrž Nové Mlýny - vyhlídkový let Pálava

Vodní nádrže Nové Mlýny si prohlédneme v celé své kráse

Trasa dále protne malebné městečko Hustopeče a záhy se pod letounem v celé své kráse rozprostře vodní nádrž Nové mlýny. Tato trojice kaskádovitě uspořádaných přehradních nádrží je s rozlohou 32,3 km2 největší vodní plochou na celé Moravě. Aby také ne, jejím původním určením totiž bylo zajistit dostatek vody pro zemědělství v celé oblasti, která je nejsušší v celé republice. Za vodní nádrží mineme také vrcholek, na kterém se tyčí zřícenina gotického hradu Děvičky.
Hrad Děvičky - vyhlídkový let Pálava

Vyhlídkový let Pálava má na programu i hrad Děvičky

Poté se již dostaneme se nad jednu z hlavních dominant celého okruhu. Do městečka Mikulov se sjíždí lidé z celého světa nejen za zdejším vínem, ale také půvabným historickým centrem a především impozantním mikulovským zámkem. Ten za svou historii zažil hned několik velkých požárů, ale naštěstí se jej podařilo opět obnovit do podoby vzniklé barokní přestavbou v 17. století. Půvabné historické panorama dotváří Svatý kopeček tyčící se nad městem.
Zámek Mikulov

V Mikulově se budeme kochat malebným zámkem

Po přeletu nad Mikulovem pilot stočí kurz směrem na východ nad Chráněnou krajinnou oblast Pálava. Za ní se totiž nachází další zásadní dominanta kraje, kterou není nic jiného, než Lednicko-valtický areál, též přezdívaný „Zahrada Evropy“. Oblast o rozloze kolem 300 km2 je tvořena upravenou parkovou krajinou s kultivovanými zahradami, lesíky i vodními plochami. Uvidíte samozřejmě i stěžejní dvojici nádherných zámků, a to barokní Valtice a novogotická Lednice. Působivé pohledy na tento i v evropském měřítku zcela unikátní komplex postupně vystřídají neméně krásné obrazy rozsáhlých jihomoravských vinic. Obdivovat je budete moct prakticky celou cestu zpátky do Brna, kromě samotných vinnou révou osázených svahů si pak prohlédnete také malebná vinařská městečka, jako jsou Velké Pavlovice nebo Klobouky u Brna.
Vyhlídkový let Pálava

Rozlehlé pálavské vinice jen tak nepřehlédnete

Uplyne zhruba 40 minut než začneme klesat k přistávací dráze tuřanského letiště, přičemž se vám opět naskytne jedinečný letecký pohled na Brno, tentokrát zase z jiného úhlu. Na letišti vás může čekat doprovod, se kterým se hned podělíte o všechny své dojmy. Na necelou hodinku je totiž počet nádherných míst u okruhu nad Pálavu skutečně intenzivní. Abyste si celou dobu mohli užívat nerušené výhledy, jsou vyhlídkové lety pořádány v letounech Cessna 172. Ty mají křídla umístěná nad kabinou, což znamená, že nijak neomezují výhled nad krajinu pod vámi.
Letadlo Cessna 172

V Cessně 172 si výhledy užijete na maximum

Lety jsou u nás vždy prováděny profesionálními a zkušenými piloty. Protože za špatného počasí nelétáme, můžete si navíc být jisti, že pohodlí ani výhledy vám nezkazí nepřízeň podnebí. Letadlo pojme kromě pilota až tři cestující, samozřejmě jej ale lze zakoupit i pro jednotlivce, které si do trojic následně rozprostřeme. Lákají vás vyhlídkový let Pálava? Pohledy na pálavské vrchy, krásnou jihomoravskou krajinu a jedinečné památky této prosluněné oblasti? Tak neváhejte a vyberte si svůj termín!

Sdílet