Vyhlídkový let odkrývá tajemství zimní krajiny

Kouzlo zimní krajiny je nenapodobitelné. Díky opadaným stromům je vidět vše, co bývá přes rok skryto pod jejich korunami. Když se k tomu přidá ještě sněhová nadílka, v čemž třeba letošní zima zatím příjemně překvapuje, o idylu je postaráno. A právě z paluby letadla vám vyhlídkový let zaručí nádhernou podívanou na blyštící se scenérie doslova v celé své kráse.

Vyhlídkový let

Skvělá viditelnost a nádherně pustá krajina. Zimní vyhlídkové lety vás učarují.

Za jasných zimních dnů bývá vynikající viditelnost, kterou umocňuje i fakt, že sníh odráží světlo. Často se vám tak naskytnou neopakovatelné pohledy na vzdálená pohoří se zasněženými vrcholky. Pod holými lesy se vám pak odkryjí různé vodní toky, krajinné útvary nebo třeba romantické železniční lokálky, které byste z výšky jinak nezahlédli.

Skvělou volbou je v zimním období například vyhlídkový let nad Posázavský pacifik. Část této trasy kopíruje slavnou lokální dráhu linoucí se zalesněnou krajinou podél stejnojmenné řeky a nechybí ani pohled na slavný viadukt v Žampachu. Další oblíbenou lokalitou letu z Prahy je také oblíbený vyhlídkový let na Karlštejn, kde zima odkryje členitou lesnatou krajinou Českého krasu.

Vyhlídkový let Beskydy

Vyhlídkový let nad Beskydy nabídne krásný výhled na Lysou horu

Samozřejmě se ale za zimními scenériemi nelétá jen z Prahy. V Ostravě můžete nasednout například na palubu vyhlídkového letu nad Beskydy, jejichž vrcholy jsou po zdůraznění bílou pokrývkou skutečně dechberoucí. Jestli to máte blíže do Brna, pak nevynechejte let nad Pálavou, která v zimě získává zcela jiný ráz, než během tradiční prosluněné vinařské sezóny.

Létat v zimě se rozhodně bát nemusíte. Viditelnost je skvělá, větrné podmínky klidnější než na jaře a samotný letoun je vytápěný, takže si v pohodlí můžete užívat jedinečné pohledy, které se vám naskytnou. Vyhlídkové lety pojmou až tři pasažéry a jejich rezervaci máte hotovou online za pár minut. Zima už je pomalu v polovině, tak si nenechte jedinečné zimní výhledy ujít! 

Sdílet