Nový vyhlídkový let: Zažijte Prahu z výšky

Představujeme vám novou trasu, se kterou můžete prozkoumat krásy hlavního města České republiky. Ať už jste turista nebo místní znalec, překvapí vás, co všechno můžete z letadla spatřit. Připoutejte se a připravte se na vyhlídkový let nad Prahou z letiště Praha Letňany.

Praha jako na dlani!

Na cestě z Letňan směrem k Průhonicím se vám naskytne dechberoucí pohled na celou Prahu. Z okna letadla se vám otevřou nádherné výhledy, ve kterých vyniká historický Vyšehrad, půvabné Vršovice, panoráma Pražského hradu i slavná Žižkovská věž.

Praha

Naše trasa začíná nad městskou částí Vysočany. Jedním z nejvýraznějších prvků, který upoutá vaši pozornost, je bezpochyby O2 Arena. Kolem O2 Areny jsou obklopeny průmyslové areály. Zeleným přerušením městského ruchu je park Podviní a říčka Rokytka, která se vine parkem. Dále přeletíme nad Hostivaří, jednou z nejzelenějších částí Prahy. Dominantou této oblasti je nepochybně Hostivařská přehrada a rozsáhlý Hostivařský lesopark.

Hostivařská přehrada

Vyhlídkový let pokračuje nad městskou částí Prahy Spořilov a Modřany, kde protéká řeka Vltava. Je zde mnoho zelených ploch a parků. Vedle parků se rozkládají bytovky a architektonicky zajímavé budovy. Tyto oblasti, obzvláště Modřanská rokle, jsou z letadla kontrastující s okolní urbanizací.

Proletíme se nad bohatou historií

Klášter ZBRASLAV - POLOTOVARY k výběru

Zbraslav

Přesuneme se nad Zbraslav, která leží na soutoku řek Vltavy a Berounky. Zbraslavský zámek, v minulosti cisterciácký klášter, byl založen v roce 1292, a z výšky je na něj opravdu nádherný pohled. Zajímavý výhled nabízí i lom ve Zbraslavi, kde se už dlouhá léta těží kámen.

Lom Zbraslav

Těsně před návratem z vyhlídkového letu zpět na letiště Praha Letňany na vás čekají Průhonice, obec, která je domovem Průhonického zámku s jeho rozlehlým parkem. Tato národní kulturní památka a součást světového dědictví UNESCO je vzácným pokladem, který stojí za to vidět z výšky.

Průhonický zámek

Trasa nad historickým centrem Prahy

Vyhlídkový let nad nejznámější místa Prahy! Karlův most, Pražský hrad, Národní muzeum – všechny tyto památky uvidíte z ptačí perspektivy. Let můžeme uskutečnit pouze dvoumotorovým letadlem a je pro něj vyžadováno zvláštní povolení od řízení letového provozu. Takže na vyhlídkový let nad historickým centrem Prahy se musí chvíli vyčkat, ale stojí to za to!

Historické centrum Prahy

Zažijte Prahu z úplně nové perspektivy a objevte její skryté krásy z oblohy. Rezervujte si termín a vzneste se nad všední starosti. Těšíme se na vás na palubě!

Sdílet