Vyhlídkový let letadlem z Prahy – létalo se i na Majálesu!

V pátek se na výstavišti PVA v Praze Letňanech konal již 12. ročník studentského festivalu Majáles. A protože výstaviště sousedí s letňanským letištěm, naším druhým domovem, rozhodli jsme se, že účastníkům festivalu umožníme, aby se podívali na Majáles z ptačí perspektivy.
Majáles - pohled z letadla

Návštěvníci Majálesu 2016 z letadla

Vyhlídkové lety letadlem nad festivaly jsou všeobecně velmi oblíbené – hudbu sice neuslyšíte, ale pohled na ty tisíce maličkých lidí a všechno to hemžení je k nezaplacení. V areálu jsme měli vystaveného našeho OK-MUFa, který lákal na vyhlídkový let. MUFík byl rád, že je středem pozornosti, a kdo nechtěl letět, alespoň se s ním vyfotil. Za plotem čekala dvoumístná Cessna 152 a čtyřmístná Cessna 172. Zájemců o létání bylo dost, takže letadla byla neustále ve vzduchu. Lidé z letadlem vystupovali nadšení a plní energie se vraceli zpět do majálesového davu…
Vyhlídkové lety letadlem na pražském Majálesu

Všichni se chtěli s letadlem vyfotit…

P.S.: Možná si říkáte, že mít v letadle jako pasažéra účastníka festivalu není úplně bezpečné – ale nebojte – pro všechny případy jsme měli u každé sedačky připravené pytlíky… :-) A věřte nebo ne, ani jeden nebyl nakonec potřeba! Vyhlídkový let letadlem z Prahy si tedy každý účastník moc užil :)

Sdílet