Průvodce vyhlídkovým letem nad lázeňská města a krásy západních Čech

Ať už jste aktivní turisté, nadšenci do historie, lázeňští šviháci nebo si zkrátka chcete užít skvělou podívanou, novinku mezi našimi vyhlídkovými lety si zamilujete. Přichystali jsme totiž pro vás tak nabitý let, že v něm najdete od všeho něco. Proleťte se s námi na vyhlídkový let Lázeňská města a krásy západních Čech!

Lázně kam se podíváš

Západní Čechy jsou pravděpodobně nejznámější oblastí, co se oboru lázeňství týče. Nedaleko sebe tu totiž leží rovnou čtyři věhlasné lázeňské areály – Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Lázně Kynžvart a Mariánské Lázně.

Karlovy Vary jsou bezesporu nejvýznamnějším lázeňským městem u nás. Ať už je navštívíte po svých nebo si je raději vychutnáte z pohodlí kokpitu, v obou případech vás jistě nepřekvapí, že taková krása patří na seznam Světového dědictví UNESCO. Jako na dlani budete mít při vyhlídkovém letu kolonády, monumentální hotel Imperial nebo rozhledny Diana a Goethova vyhlídka.

Stejně tak si užijete Františkovy Lázně a přilehlou přírodní rezervaci Amerika, Lázně Kynžvart spolu se stejnojmenným hradem a zámkem a Mariánské Lázně se svými kolonádami a rozhlednou Hamelikou.

Výhled na Karlovy Vary

Výhled na Karlovy Vary

Letecká procházka přírodou

Přírodních úkazů v této lokalitě ovšem také není po málu. Největší dominantou kraje je ale Národní přírodní rezervace Soos plná rozsáhlých rašelinišť a minerálních pramenů. Probublávající vodu a bahno sice z výšky neuvidíte, ale celkový výhled na tuto svébytnou krajinu zvanou český Yellowstone bude mimořádný.

Chybět nebude ani trocha toho vodního elementu v podobě vodní nádrže Horka, zásobárna pitné vody pro širé okolí.

Vodní nádrž Horka

Vodní nádrž Horka

Dechberoucí hrady a zámky

A jak se to má s tou historií? Zkrátka rozhodně nepřijdete. Dominantou vyhlídkového letu je hrad Loket hrdě se týčící na skalním ostrohu obklopen meandrem řeky Ohře. Vaší pozornosti jistě neunikne zejména 26 metrů vysoká románská věž, která běžně návštěvníkům slouží pro výhled – tentokrát máte ale skvělý výhled vy na ni :-) A malebné historické městečko rozléhající se kolem hradu vás okouzlí neméně než hrad samotný.

Město Loket se svým hradem

Město Loket se svým hradem

Loktem ovšem exkurze po památkách nekončí. Těšit se můžete na Bečov nad Teplou, kde na vás nečeká pouze hrad, ale také zámek. Díky tomu, že hrad stojí na skále, je na něj krásný výhled, a když jen maličko pootočíte zrak, o kousek níže na vás vykoukne také barokní zámek.

Chcete to všechno vidět na vlastní oči? Stačí zakoupit poukaz nebo rovnou zarezervovat termín a můžeme vyrazit!

Sdílet