Představujeme nový vyhlídkový let nad Frýdek-Místek

Možnosti pro vyhlídkové lety je téměř neomezené. Ale některé trasy jsou zkrátka pěknější a zajímavější, co se přírodních krás, památek nebo známých měst týče. Proto pro vás pravidelně vymýšlíme nové vyhlídkové okruhy, které vám ukážou to nejkrásnější v dané lokalitě. Tento měsíc vám s radostí představujeme zcela nový vyhlídkový let z Ostravy nad Frýdek-Místek a okolí.

Takhle jste Frýdek-Místek ještě neviděli

Město rozprostírající se kolem řeky Ostravice toho k vidění, navzdory své velikosti, nabízí opravdu hodně. Ať už jste místní či ne, určitě si vás získají výhledy na velkolepou baziliku Navštívení Panny Marie, která stojí na mírném návrší hned naproti dalším bodům našeho vyhlídkového letu, Zámeckému náměstí a Svatojánské věži.
Výhled na zámek ve Frýdku-Místku

zámek Frýdek-Místek; zdroj: visitfm.cz

Než se přesuneme za hranice města, prohlédneme si ještě samotný Frýdecký zámek. Tento původně gotický hrad, přestavěný v renesančním slohu do současné zámecké podoby, si z výšky prostě zamilujete.

Na své si přijdou fanoušci historie i automobilů

Za Frýdkem-Místkem však zábava zdaleka nekončí. Hned vzápětí se vám naskytne výhled na hradní zříceninu Hukvaldy. Vaší pozornosti neunikne ani rozlehlá obora, kde možná, když dobře zbystříte své zraky, zahlédnete třeba muflona, daňka nebo divočáka.
Prohlédneme si zříceninu Hukvaldy

zřícenina hradu Hukvaldy

Fanoušci technických vymožeností si přijdou na své s příletem do Kopřivnice, kde se nachází také dobře známý areál automobilky Tatra.
Ještě před návratem z vyhlídkového letu na letiště v Mošnově nás čeká jedna z hlavních zajímavostí na programu, malebné městečko Štramberk se stejnojmenným hradem. Díky tomu, že se hrad rozprostírá v předhůří Beskyd – tedy na vyvýšeném bodě – je skvěle viditelný, a tedy pro vyhlídkový let jako dělaný.
Poleťte si s námi užít vyhlídkový let nad Frýdek-Místek! Rezervace termínů na tuto leteckou sezónu jsou v plném proudu.
Vyhlídkový let nad Frýdek-Místek zakončíme výhledem na Štramberk

Štramberská trúba

 

Sdílet