Slavné ženy v kokpitu: Inspirace pro budoucí pilotky

K oslavě Mezinárodního dne žen bychom rádi popřáli vše nejlepší všem ženám a vyzdvihli jejich sílu a odvahu. Přinášíme vám inspirativní příběhy tří žen, které si splnily své sny a staly se legendami v letectví. Amelia Earhart, Bessie Coleman a Jacqueline Cochran ukázaly, že obloha je otevřená všem. Jejich odvážné kroky a nezlomná vůle inspirovaly generace žen, aby se nezalekly snít ve velkém.

Amelia Earhart: Průkopnice letectví

Amelia Earhart, americká letkyně, se zapsala do historie jako první žena, která přeletěla Atlantský oceán. Její odvážné lety a pokus o oblet světa jsou dodnes symbolem odvahy. Byla jednou z prvních, kdo podporoval myšlenku ženské účasti v leteckých závodech a byla předsedkyní ženské divize Národní letecké asociace. Amelia se stala ikonou pro ženy v mnoha oblastech života.

Amelia Earhart


Bessie Coleman: O překonání bariér

Bessie Coleman byla první afroamerická žena, která získala pilotní licenci a zároveň první Američankou, která získala mezinárodní pilotní licenci. V době, kdy ji v USA kvůli rasové a genderové diskriminaci odepřeli vzdělání, odcestovala do Francie, aby si svůj sen splnila. V roce 1921 se vrátila jako plnohodnotná pilotka, čímž prolomila rasové a genderové bariéry a stala se inspirací pro mnohé další.

Bessie Coleman


Jacqueline Cochran: Rekordmanka

Jacqueline Cochran překonala světové rychlostní, vzdálenostní a výškové rekordy. Založila Ženskou leteckou službu pro obranu (WASP) během druhé světové války. Byla první ženou, která překonala rychlost zvuku. Její příspěvky k letectví jsou neocenitelné.

Jacqueline Cochran


Staňte se Pilotkou na zkoušku

Kdysi se stát pilotkou zdálo být vzdáleným snem pro mnohé ženy. Dnes, v duchu jejich nezlomné odvahy a odhodlání, přinášíme každé z vás šanci objevit kouzlo letu. Díky Pilotkou (Pilotem) na zkoušku máte příležitost otestovat si, jaké to je sedět v kokpitu a mít kontrolu nad letadlem, ať už máte v plánu stát se pilotkou, nebo si jen chcete splnit dětský sen a vyzkoušet si řízení letadla. Pamatujte, sny jsou od toho, aby se plnily a my jsme zde, abychom vám pomohli tento sen realizovat.

Sdílet