Nejoblíbenější vyhlídkový let: Karlštejn, Beskydy nebo Pálava?

Památky, přírodní úkazy, bohatá historie… Tyhle vyhlídkové lety to mají všechno. Také díky tomu stanuly za dobu našeho poletování po České republice na vrcholu žebříčku nejoblíbenějších leteckých tras v naší nabídce a jsou bezesporu našimi bestsellery. Seznamte se s třemi trasami, které okouzlily už zástupy leteckých nadšenců a dost možná si po přečtení článku získají i vaši přízeň. Je to vyhlídkový let nad Karlštejn a meandry Vltavy, nad vrcholky Beskyd a let vinařskou oblastí Pálava.

Vzhůru nad Karlštejn!

Ačkoli název vyhlídkového letu nese jméno snad nejpopulárnějšího středočeského hradu, rozhodně to není jedinou atrakcí této trasy. Účastníky letu například oslní modrá hladina v lomech Malá a Velká Amerika. Místo, které si získalo u některých oblibu díky filmu Limonádový Joe a další zase svou monumentálností, za kterou sem přicházejí turisté na svých cestách Českým krasem.

Vyhlídkový_let_Karlštejn

Hrad Karlštejn

Další šlechtické sídlo, o poznání starší než středověký Karlštejn, čeká na své obdivovatele v srdci Průhonického parku. Samozřejmě tím myslíme neorenesanční zámek Průhonice. Areál si z výšky kokpitu zaručeně užijete. Zrakům neuteče ani obrovský kamenný lom ve Zbraslavi, který je lemován řekou Vltavou.

Vyhlídkový_let_Karlštejn_lom_Zbraslav

Kamenný lom Zbraslav

Vyhlídkový let Karlštejn_lom Velká Amerika

Lom Velká Amerika

Nechte se zlákat výhledy na Beskydy

Teď přeletíme za vyhlídkovým letem až na druhý konec republiky do Ostravy. Odtud startujeme rovnou z ruchu mezinárodního letiště Mošnov nad malebnou krajinu Beskyd. Než se tam ale dostaneme, prohlédneme si i samotné centrum Ostravy a Porubu. Vodní element je na programu hned v zápětí díky přeletu nad Žermanickou přehradou.

Vyhlídkový let Beskydy_Ostrava

Vítkovice, Ostrava

Krásných výhledů se v Beskydech naskytne celý zástup, ale jeden bod celé trase bezesporu kraluje. To už vás jistě napadlo, že mluvíme o Lysé hoře, přezdívané královna Moravskoslezských Beskyd. Na vrcholku hory už si veškerou pozornost přebírá 78 metrů vysoký televizní vysílač. Cestou zpátky na letiště ještě zaletíme k zřícenině hradu Štramberk, pro který je typická válcovitá věž zvaná Štramberská Trúba.

Vyhlídkový let Beskydy_Lysá hora

Lysá hora

Vyhlídkový let Beskydy_Radhošť

Radhošť

Ochutnejte Pálavu trošku jinak

Opravdu nabitou trasou je i náš třetí nejpopulárnější vyhlídkový let, který zahajujeme na letišti Brno – Tuřany a vine se pálavskou krajinou, nad centrem Brna a dalšími dechberoucími městy Moravy. Vyhlídkový let Pálava je co do přepychových stavení ten vůbec nejnabitější. Uvidíte barokní zámek Židlochovice se svým zámeckým parkem a hned na to se přesuneme k jednomu z nejmalebnějších moravských zámků vůbec, k zámku Mikulov.

Vyhlídkový let Pálava_Mikulov

Zámek Mikulov

Když už si budete myslet, že jste ze zámků viděli vše, objeví se ve výhledu skutečný klenot. Jednu krásu za druhou vám totiž bude servírovat rozlehlý Lednicko-valtický areál v kterém se ukrývá zámků a dalších zajímavých staveb celá řada.

Pěkná podívaná ale nevyžaduje pouze honosné stavby. Až se rozhlédnete po dalekosáhlých vinicích Pálavy a jiskřivých hladinách Mušovských jezer, uvidíte, že si tuto oblast zamilujete.

Vyhlídkový let Pálava_vinice

Vinice Pálava

Vyhlídkový let Pálava_Dívčí hrady

Zřícenina Dívčí hrady

Poleťte s námi

Který vyhlídkový let si získal vaše srdce?

Každopádně k vidění je toho opravdu spoustu na každém z nich. Zde jsme pro vás vyzdvihli jen pár vybraných bodů tras, ale vězte, že vám toho naše vyhlídkové lety nabídnou ještě mnohem více. Ale to už se nechte překvapit 😊

Poleťte s námi

Těšíme se na vás!

Sdílet